Antibiotiká pomocník aj ničiteľ

Objav a zavedenie antibiotík do medicíny sa stali podstatným pri liečbe chorôb. Bola to obrovská revolúcia, ktorá však okrem pozitív priniesla aj veľa negatívnych vecí. Dôvodom je to, že kým v minulosti sa antibiotiká predpisovali až keď iná liečba zlyhala, dnes sú žiaľ antibiotiká to prvé, čo Vám lekár predpíše. Tieto lieky sa začali vnímať ako všeliek pri každom ochorení a predpisujú sa jedna radosť bez podrobnej diagnostiky. Takýmto spôsobom môžu antibiotiká narobiť viac škody ako osohu.
Čo sú to antibiotiká?
Antibiotiká sú lieky, ktoré ničia alebo spomaľujú rast mikroorganizmov, najmä baktérií. Vďaka svojmu antibakteriálnemu účinku sú používané na liečbu bakteriálnych infekčných ochorení.
Základná chyba
Základná chyba, ktorej sa dopúšťajú pacienti, nie lekári je to, že sa rozhodujú pre užívanie antibiotík hneď ako cítia, že "na nich niečo lezie" alebo už pri bolesti hrdla, kašli, nádche, zvýšenej teplote alebo zápale oka. Chybou je to už len preto lebo všetky tieto ochorenia môžu byť vírusovými a tu by mal každý poznať jeden základný fakt, že antibiotiká vírusy neničia. Užívanie antibiotík už pri nádche alebo nebodaj pravidelne preventívne nie len že vytvára rezistenciu baktérií voči tým typom antibiotík, ale výrazne znižuje imunitný systém a poškodzuje mikroflóru v žalúdočnom črevnom trakte.
Nežiadúce účinky antibiotík
Rezistencia
Jeden z najväčších problémov je odolnosť baktérií voči antibiotikám. Tým, že sa antibiotiká užívajú často, baktérie si voči nim vytvoria ochranu. Práve preto by sa mali antibiotiká brať len v nutnom prípade, lebo sa môže stať, že keď ich bude Vaše telo nevyhnutne potrebovať, nebudú účinné.
Ničia aj to čo by nemali
To, že antibiotiká selektívne ničia len to, kvôli čomu ich beriete je mylná predstava mnohých ľudí. Nie sú selektívne. Okrem nežiadúcich baktérií zničia aj miliardy prospešných baktérií, ktoré sú potrebné na správne fungovanie organizmu.
Narušenie imunitného systému
Toto úzko súvisí z predchádzajúcim bodom. Tým, že antibiotiká zničia aj to čo by nemali a ľudia ich berú aj vtedy, keď by nemali oslabia tým aj imunitný systém, telo je potom náchylnejšie na choroby a vezme si ďalšie antibiotiká. A takto dookola až sa človek môže dostať k vážnym problémom.
Tráviaca dysfunkcia
prejavuje sa napríklad hnačkou a ulceróznou kolitídou. Ale nový výskum tiež našiel vzťah antibiotík s obezitou, trávením potravy, depresiou, sepsou, alergiou a astmou. Rovnako známe sú aj kožné choroby, šokové stavy a iné.
Antibiotiká v prírode
Aj v prírode môžeme nájsť mnoho rastlín, ktoré majú antibakteriálny účinok.
Nie sú síce tak razantné ako syntetické antibiotiká, preto nie sú niekedy postačujúce ale jedná sa o krajné prípady. Výhodou prírodných antibiotík je, že nemajú vedľajšie účinky, nepoškodzujú črevnú mikroflóru, nevzniká na ne rezistencia a majú aj preventívny charakter. Nájdeme ich napríklad v týchto rastlinách:
- Cesnak kuchynský (Allium sativum)
Cibuľa kuchynská (Allium cepa)
Echinacea
Ďumbier (Zingiber officinale) alebo zázvor
Rumanček kamilkový (Matricaria recutita)
Škorica (Cinnamomum cassia)
a mnoho iných ako tymián, propolis, čajovník, šalvia, mäta, citrón, med..

Je veľa takýchto rastlín a pokiaľ máte narušený imunitný systém je ťažké ich zaradiť do jedálničku na toľko aby sa všetko dalo do poriadku.
Esenciálny olej PROTECT je nabitý týmito rastlinami. Na 1kg esenciálneho oleja je využitých približne 2000kg rastlín. PROTECT je veľmi silný, jeden z najsilnejších a určite Vám dokáže pomôcť pri rovnováhe imunitného systému.
Antibiotiká sú vysoko účinné lieky pokiaľ je k nim pristupované zodpovedne. Užívajte syntetické antibiotiká len keď je to nutné.